Nehoda byla členům horské služby nahlášena kolem 11:00 s tím, že lyžař jel sám, je v bezvědomí a zřejmě mu přestalo tlouct srdce. "Naštěstí jej našla skupina šikovných lyžařů, kteří ihned začali s laickou resuscitací. Pokoušeli se mu obnovit jak činnost srdce, tak dýchání a nakonec se jim to akorát ve chvíli příjezdu našich záchranářů podařilo," uvedl Klimeš. Záchranáři od lyžařů muže převzali a zjistili, že má sice obnoveny životní funkce, ale je dál v bezvědomí. 

Ani okolnosti a příčina nehody nebyly jasné. Měl sice ochrannou přilbu, ale pád či náraz byl zřejmě tak silný, že se ocitla dost daleko od ležícího muže. "To odpovídalo i povaze možného zranění. Jiná poranění nebyla vidět, ale těžký úraz hlavy byl jednoznačný," doplnil Klimeš. 

Horští záchranáři povolali na místo leteckou záchrannou službu, která jej převezla do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle mluvčího nemocnice Egona Havrlanta utrpěl muž z Brněnska závažné poranění hlavy a mozku a těžké poranění páteře. "V současné době jej operují naši neurochirurgové, jeho stav je vážný," řekl ČTK Havrlant. "Duchapřítomnost a znalosti lyžařů možná zraněnému dnes zachránily život. Přesto ale musím varovat návštěvníky Jeseníků, aby nehazardovali, sníh na sjezdovkách je pouze technický a velmi tvrdý a zledovatělý," upozornil náčelník horské služby.  

V polovině ledna jeseničtí horští záchranáři pomáhali na Ovčárně devítiletému lyžaři, který se těžce zranil v obličeji. Chlapec nezvládl jízdu a v plné rychlosti narazil při dojezdu k vleku do konstrukce mostku přes potok. 

Zdroj: ČTK a zpravy.tiscali.cz

Dsotupné na: http://zpravy.tiscali.cz/lyzar-se-v-dolni-morave-tezce-zranil-je-v-bezvedomi-223028?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+tiscali-zpravy2+%28Tiscali.cz+-+Zpr%C3%A1vy+%28RSS+2.0%29%29