„Adolf Klepš byl skvělý a rovný chlap. Svůj život odkázal pomoci druhým a vždy ke všemu přistupoval s maximální odpovědností. Bude nám navždy chybět,“ uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Zároveň poděkoval, že měl tu možnost s Klepšem spolupracovat.

Podobně pozitivně vzpomíná na náčelníka horské služby bývalý ministr zdravotnictví a lídr královéhradecké kandidátky Leoš Heger. Klepše po jeho zkolabování oživoval. „Adolf Klepš byl zdatným horalem a spolehlivým člověkem, kterého měli všichni rádi. Muž, na kterého nikdo nezapomene,“ sdělil Heger.

Náčelník horské služby po kolapsu na Sněžce zemřel. Na místě ho oživoval exministr Heger

„Adolfe, šťastnou cestu... Není co říct, snad jenom že ti moc děkujeme za to, že jsi byl. Zůstáváš s námi,“ rozloučil se také předseda krajské TOP 09 Aleš Cabicar.

Vzpomínku Klepšovi věnovala i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Horskou službu zřizuje právě její ministerstvo. „Pan náčelník Klepš sloužil jako člen horské služby naší zemi. Jako náčelník horské služby vykonával službu pro stát, pro lidi. Pomáhal při úrazech či komplikacích v každém období nejen na horách. Školil dobrovolníky pro horskou službu i hasiče a ostatní složky IZS. Byl to dobrý člověk. Mně osobně je velmi líto, že nám odešel. Přeji jeho rodině a přátelům upřímnou soustrast. Bude nám a horské službě chybět,“ sdělila Šlechtová pro Blesk.cz.

 

Osudový výšlap na Sněžku

Klepš byl náčelníkem krkonošské horské služby od roku 2001. Před tím působil jako zastupitel města Špindlerův Mlýn a od roku 2016 jako zastupitel Královéhradeckého kraje. V politice celý život vystupoval jako nestraník, poslední léta se sympatiemi k TOP 09, za které kandidoval. Strana s ním pro nadcházející sněmovní volby počítala na královéhradecké kandidátce.

Drama na Sněžce: Náčelník horské služby zkolaboval. Resuscitoval ho exministr Heger

Akutní zdravotní problémy Klepše postihly 1. října při tradičním výstupu TOP 09 na Sněžku. Na cestě zkolaboval a po první pomoci, kterou mu poskytl přítomný exministr Heger, jej vrtulník převezl do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Deset dní poté zemřel. Příčinou smrti byla náhlá srdeční slabost.

 

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/499464/zemrel-skvely-chlap-a-zdatny-horal-po-klepsovi-truchli-top-09-i-slechtova.html